obróbka metali - Meble metalowe, stoły, łóżka, krzesła | Plast Stol - Czernice

Tel: +48 67 266 74 93
Plast Stol
Email: plaststol@plaststol.pl
Przejdź do treści
Wypalarka laserowa
Laser
Świadczymy usługi w zakresie wycinania laserem dowolnych kształtów z blach i innych materiałów palnych przy pomocy wycinarek firmy Bystronic . Cięcie laserowe zapewnia powtarzalność wykonania części z dużą dokładnością. Wycinarki laserowe zapewniają szybkie wykonanie z blach bardzo skomplikowanych części po kosztach znacznie niższych niż metodami tradycyjnymi. Wycinanie laserem to nowoczesna, najszybsza i najdokładniejsza z obecnie stosowanych metod cięcia blach. Częściom wykonanym tą technologią rzadko potrzebna jest dodatkowa obróbka metali. Zalety wycinania laserowego: gładka i czysta powierzchnia (nie wymaga obróbki wykończeniowej), oszczędność materiału poprzez występowanie wąskiej szczeliny cięcia, duża szybkość i elastyczność procesu. Firma nasza posiada trzy wycinarki firmy Bystronic.
Maksymalne pole obróbki 3000x1500 - Stal do 20 mm przy S235 - Aluminium do 5 mm - Blacha nierdzewna do 5 mm.
Giętarka do rur i profili
Giętarka
Posiadamy w naszym zakładzie Giętarkę hydrauliczną CNC model Soco SB-38x4a-3SV+punch. W roku 2008 giętarce przyznano złoty medal na targach STOM a podczas II edycji tegorocznych targów kieleckich STOM nasza giętarka została wyróżniona medalem Salonu Technologi Obróbki Metali 2009. Od dnia zakupu do dnia dzisiejszego, maszyna ta działa bezawaryjnie i bardzo ułatwia pracę w naszym zakresie produkcji. Posiada ona trzy stosy matryc o zmiennej geometrii gięcia.
Maksymalny zakres maszyny: FI 38x4 - efektywna długość gięcia 2700mm - dłuższe elementy też jesteśmy w stanie pogiąć ale zależy to już od kształtu detali. Posiadamy oprzyrządowanie na rury: 38,30,25,22,20,18 oraz kształtowniki: 40x20, 30x20, 20x20, 18x18, 16x16 - Dorabiamy również oprzyrządowanie pod klienta - koszt oraz termin  wykonania jest uzależniony od wielkości zlecenia.
Firmy zainteresowane usługami na tej maszynie prosimy o kontakt.
Prasa krawędziowa
Usługi gięcia wykonujemy prasą krawędziową Toskar ze sterowaniem numerycznym CNC, przeznaczoną do gięcia płaskich blach metalowych. Obrabiany przedmiot wyginany jest siłą belki dociskowej poruszającej się w dół. Siła nacisku sięga 1900 kN. Pozwala to na obrabianie elementów do grubości 15mm - uzależnionej od szerokości detalu. Maksymalna długość gięcia wynosi 4000mm
Gięcie możliwe jest dzięki stemplom i matrycom. To, jakie narzędzie zostanie użyte, zależy od metody gięcia blachy, tworzywa, grubości blachy i kąta. Przy nietypowych zamówieniach istnieje możliwość zamówienia stempli oraz matryc na indywidualne zamówienie. Wiąże się to z dłuższym okresem realizacji usługi.
Maszyna obsługiwana jest za pomocą ekranu dotykowego. Układ sterowania wylicza wszystkie parametry gięcia. Dzięki wyświetlaniu planu zbrojenia możemy minimalizować czasy przezbrojeń co wpływa na produktywność maszyny.
Zapraszamy do wysyłania zapytań. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania.
Krawędziarka
Poza tymi usługami świadczymy również :
  • toczenie konwencionalne,
  • frezowanie,
  • spawanie.
Kompleksowość naszych usług sięga również prac wykończeniowych, w tym:
  • galwanizacja,
  • chromowanie,
  • malowanie,
  • wiercenie,
  • gwintowanie,
  • końcowa obróbka ręczna.
Serdecznie zapraszamy.

Wróć do spisu treści